Jood on universaalsete omadustega keemiline element. Joodi peamine ülesanne inimkehas on osalemine kilpnäärmehormoonide tootmises, mis mõjutavad ainevahetust kogu kehas. Ilma nende hormoonideta ei saa keha eksisteerida. Lisaks avaldab vajaliku koguse joodi olemasolu organismis sedatiivset (rahustavat) toimet inimesele ja suurendab tema vaimset võimekust. Joodi mõjul kehas toimuvad oksüdeerumisprotsessid, mis mõjutavad positiivselt ajutegevust, suurendades veresoonte elastsust.

Miks on valitud joodiga rikastamiseks just soola?

Soola kasutatakse iga päev, mis tähendab, et jood jääb organismi sattuma pidevalt;

Soola kasutavad kõik, olenemata rikkuse tasemest, soost, vanusest ja haridusest;

Soola tarbitakse väikestes kogustes, mistõttu on võimatu joodi sisaldust kehas üle doseerida;

Jodeeritud soola maksumus praktiliselt ei erine tavalise soola maksumusest. Jodeeritud soola saab osta nii pensionär kui ka noor.

Jodeeritud soola valmistamiseks lisatakse toidusoolale (mere-, kivi-, vaakumsool) teatud kogus kaaliumjodaati (KIO3), ühe kilogrammi soola kohta umbes 25 milligrammi. Jodeeritud soola säilitusaeg on 24 kuud, seejärel jood aurustub, ja joodeeritud sool muutub tavaliseks lauasoolaks.

Sõltumata sellest, kui kasulikud on joodi omadused, on mistahes soola tarbimine koguses üle 5-6 grammi päevas mittesoovitav.