Avaleht / Tooted / Lakukivi, puhas sool

Lakukivi, puhas sool

Soola lakukive ilma mineraalideta kasutatakse loomasöödaks. Suuruse ja kaalu järgi sobivad lakukivid eriti hästi  põllumajandusloomade söötmiseks –  veiste-, lehmade-, hobuste-, lammaste-, kitsede- ja sigadele. Kasutatakse ka metsloomade jaoks looduskaitsealadel ja jahimajandites.

Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Sool on loomadele eluliselt vajalik. Looduses lakuvad nad kividele tekkivat soola või söövad soolakoobastes. Loomakasvatuses on nõudlus soola järele suur – seda kasutatakse suuremate ja väiksemate kariloomade, kodulindude ja karusloomade söödalisandina.

Soolaplokid on vajalikud luukoe ja villa nõuetekohaseks arenguks, suureks piimatootluseks, seedimise stimuleerimiseks, ainevahetuse parandamiseks ja edukaks paljunemiseks. Sellist soola valmistatakse spetsiaalsel pressimismeetodil puhtast kivi- või vaakumsoolast. Soolaplokke kasutatakse ka noorloomadel haiguste ennetamiseks. See on tõhus viis söögiisu ja sööda imendumise parandamiseks ning kehakaalu languse vältimiseks. Oma talumajapidamisest hoolivad põllumehed teavad alati, millist söödasoola osta. Kui osta sõmerat soola, siis tõenäoliselt tallavad suured loomad selle maa sisse. Ja kui kasutada soola loomakasvatuses maitseainena, mis tähendab lihtsalt sööda soolamist, siis üleannustamise korral võib see põhjustada loomadel soolade ladestumist liigestesse ning neeruhaigusi. Sel põhjusel valmistatakse loomasoola tavaliselt plokkidena. 

Plokkideks pressitud soolaplokk on mugav, kuna loomad määravad ise oma vajaduse, lakkudes täpselt nii palju kui vaja. Soolaplokid pannakse sööturisse või riputatakse – nii on loomadel neile alati juurdepääs. Pange tähele, et soolaplokkide kasutamisel on oluline loomadele piisavalt vett anda. SOLSEL ploki suur tihedus teeb selle temperatuuri kõikumistele ja sademetele vastupidavaks. Samal ajal võite soolaplokki osta varuga, sest neid saab pikka aega hoida kuivas kohas, ning kvaliteet sealjuures ei halvene.

SOLSEL soolaplokkide eelised:

– säilib pikka aega kuivades tingimustes

– suurepärased maitseomadused

– ühest plokist jätkub kauaks

– puhas toidusool

– rakendatav karjamaadel ja tallides


Kasutamine:

Mineraalideta soolaplokke kasutatakse kõikide loomade söötmiseks. Suuruse ja kaalu poolest sobivad soolaplokid eriti põllumajandusloomade – veiste, hobuste, lammaste, kitsede, sigade – söötmiseks. Kasutatakse ka looduskaitsealadel ja jahimaadel metsloomade jaoks.


Pakend:                

– 5 kg soolaplokid, mõõtmed 185x185x86 mm, ava läbimõõt 30 mm, 196 tk EURO-kaubaalusel

– 10 kg soolaplokid, mõõtmed 185x185x155 mm, ava läbimõõt 30 mm, 96 tk EURO-kaubaalusel

– 25 kg soolaplokid, mõõtmed 240х240х270 mm, ava läbimõõt 40 mm, 45 tk EURO-kaubaalusel


 

 

Peamised keemilised näitajad: Norm
Naatriumkloriid (NaCl) 99%
Naatrium (Na) 39%

 

Rohkem informatsiooni leiate tootja kodulehelt: https://www.solsel.de/en/products/natural/

 

 

Päring

Go to Top