Description

Talvel kiirteede ja tänavate puhastamise peamiseks eesmärgiks on vältida jää tekkimist teedel. Talvise mehaniseeritud koristamise põhiliseks tehnoloogiliseks operatsiooniks on sõidutee töötlemine jäitevastaste ainetega.  Maanteesoola kasutatakse jää, lume ning jäätumisega võitlemiseks teedel, ning samuti jäitevastaste reagentide tootmises. Maanteekivisool K+S on puhas valget värvi aine,kuid lubatud on ka hallide ja mustade mineraalosakeste sisaldus.  See on segu peentest ja jämedatest kristallidest. Peened kristallid sulavad koheselt, kuid jämedamad mõjutavad efektiivselt paksu jääd ja lund.

See sool tekkis kuivas ja kuumas kliimas maailmamere soolvee loodusliku kristallumise produktina. K+S kivisoola ladestused asuvad Saksamaa põhjaosas.  Sool saadakse kaevandamise teel, 400–750 m sügavuselt, kasutades maa-alust kaevandamist.

Maantee kivisool purustatakse teradeks suurusega 0,2 kuni 5,0 mm, lisades paakumisvastase lisandi E-535 (Fe (CN) 6) vahemikus 70 kuni 150 mg/kg.


Kasutamine:

Meie pakutav jäätõrjevahend  magneesiumkloriidheksahüdraat (bišofit) on tõhus õrnatoimeline jäätumisvastane reagent, mida saab kasutada väga laias miinuskraadide vahemikus. See on ökonoomne ja sobib suurepäraselt kiireks lumekoristuseks ning jääkooriku või lume eemaldamiseks treppidelt ning kõnni- ja maanteedelt.


Pakend:                

– puistesool


 

Peamised keemilised näitajad:

Norm
Naatriumkloriid (NaCl) 98,5%
Naatriumkloriid (NaCl) 0,3%
Vees lahustamatute ainete sisaldus 0,1%
Kaltsium + Magneesium (Ca+Mg) 0,15%
Sulfaat (SO4) 0,03%
Granulomeetria: < 5.0 mm 100%
< 3,15 mm 95 ± 5%
< 1,6 mm 55 ± 25%
< 0,80 mm 25 ± 15%
< 0,125 mm 3 ± 2%

 

Lisainformatsiooni leiab tootja kodulehel: https://www.kpluss.com/en-us/our-business-products/communities/