Lakukivi, Multi

SOLSEL Multi vasesisaldusega mineraalsoolaplokke kasutatakse igat tüüpi loomade, välja arvatud lammaste, söötmiseks. Suuruse ja kaalu poolest sobivad soolaplokid eriti hästi veiste, hobuste, sigade, kitsede söötmiseks. Kasutatakse ka looduskaitsealadel ja jahimajanduses metsloomade jaoks.

Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Mineraaliderikas vasesisaldusega lakusoola plokk SOLSEL Multi, K+S (ei sobi lammastele)

Lisaks soolale (naatriumkloriid) vajab iga loom veel mitmeid olulisi toitaineid, nagu tsink, mangaan, vask, raud, jood, koobalt, seleen.
Tasakaalustamata toitumine võib põhjustada nende elementide defitsiidi organismis. Vajadus mikroelementide järele on individuaalne ja võib sama liiki loomadel isegi ühes rühmas erineda. Soolaplokkide lakkumine võimaldab loomal ise määrata oma soolavajaduse ja luua optimaalse soolatasakaalu kehas.

Vask mängib olulist rolli ainevahetusprotsessis. See on oluline aine hemoglobiini moodustumisel. Vask ei kuulu hemoglobiini koostisesse, kuid on punaste vereliblede oluline komponent, mis toetab nende aktiivsust vereringes ning on paljude ensüümide, juuste ja sulgede pigmentide osa; elementi leidub loomorganismi kõigis rakkudes, kuid eriti maksas, kus selle varud säilivad. Vase puudus loomade toidus põhjustab neile aneemiat, kasvu pidurdumist, kõhulahtisust, karvastiku ja sulgede depigmentatsiooni (värvimuutust), seljaaju närvikere kahjustusi; lehmade vasepuudusega kaasneb jahipidamise puudumine ning pullidel munandite embrüonaalse epiteeli degeneratsioon ja steriilsus.

Välimuse poolest kujutab selline soolaplokk endast ette halli värvi soolast kokkupressitud plokki. Praktiline, lihtne ja mugav kasutada.


Kasutamine:

SOLSEL Multi vasesisaldusega mineraalsoolaplokke kasutatakse igat tüüpi loomade, välja arvatud lammaste, söötmiseks. Suuruse ja kaalu poolest sobivad soolaplokid eriti hästi veiste, hobuste, metsloomade, kitsede söötmiseks. Kasutatakse ka looduskaitsealadel ja jahimajanduses metsloomade jaoks.

Loomadele on vaja tagada vaba juurdepääs plokile, veeallika lähedal, võimaluse korral fikseerida ja kaitsta niiskuse eest.


Pakend:                

– 10 kg soolaplokid, mõõtmed 185x185x155 mm, ava läbimõõt 30 mm, 96 tk EURO-kaubaalusel


 

Peamised keemilised näitajad:

Norm
Naatriumkloriid (NaCl) 94%
Kaltsiumkarbonaat 4,1%
Naatrium (Na) 37%
Kaltsium 2,0%
Magneesium 0,1%
Fosfor 0,0%
Sööda toidulisandid:
Tsink (tsinkoksiid) 1000 mg/kg
Mangaan (mangaan (II) oksiid) 1000 mg/kg
Vask (vaskoksiid) 220 mg/kg
Jood (kaltsiumjodaat) 100 mg/kg
Seleen (naatriumseleniit) 20 mg/kg

 

Rohkem informatsiooni leiate tootja kodulehelt: https://www.solsel.de/en/products/multi/

 

Päring

Go to Top