Lakukivi, metsloomadele

Mineraalidega soola lakukivi aitab rahuldada metsloomade, eriti taimtoiduliste vajadusi mineraalide toitumises. Nad võivad olla pikka aega ilma muud liiki söötadeta, kuid mineraalainete puudus sunnib neid sageli läbima pikki vahemaid. Taimtoiduliste naatriumkloriidi vajadus on põhjendatud sellega, et rohelus on kaaliumi täis, kuid samas madala naatriumisisaldusega. Just see mineraal on vajalik organismi arenguks, normaalseks ainevahetuseks ja põhilisteks füsioloogilisteks protsessideks.

Kategooriad: , ,

Kirjeldus

Mineraaliderikas lakusoola plokk metsloomadele SOLSEL Wild, K+S

Kirjeldus:

Mineraaliderikas lakusool aitab rahuldada metsloomade, eriti taimetoiduliste, vajadusi mineraalainete järele. Nad saavad pikka aega hakkama ilma muud tüüpi toiduta, kuid mineraalidepuudus paneb neid mõnikord läbima pikemaid teekondi. Taimetoiduliste vajadus naatriumkloriidi järele on seletatav asjaoluga, et taimses toidus on rohkesti kaaliumi, kuid samal ajal vähe naatriumi. Ja see mineraal on vajalik keha kasvu ja normaalse ainevahetuse ning põhiliste füsioloogiliste protsesside toimimiseks. Lauasool hoiab vereplasmas ja koevedelikes rõhku ning reguleerib ka soola ja vee tasakaalu. Selle kasutamine stimuleerib söögiisu ja hoiab ära mitut tüüpi haigusi. Selle aine puudus mõjutab närvisüsteemi. Lisaks eritub higistamise ajal organismist ulatuslikult naatriumkloriidi.

SOLSEL metsloomadele mõeldud loodusliku mineraalsoola plokk sisaldab vaakumsoola, kaltsiumi ja magneesiumi. Selline plokk võimaldab teil täita looma igapäevast vajadust nende ainete järele, suurendab töövõimet ja hoiab ära mineraalide puudusest tingitud haigusi. Põder, hirv, metskits, maral, punahirv ja jänes harjuvad soolaplokiga kiiresti. Tuleb märkida, et hirved lakuvad soola mõnuga igal aastaajal. Seetõttu saab neid soolaploki abil isegi mingil määral kodustada. Hirved ka kraabivad plokki kabjaga, püüdes seda ära märgistada, mis omakorda meelitab ligi veelgi rohkem loomi.

SOLSEL Wild ploki suur tihedus teeb selle temperatuuri kõikumisele ja sademetele vastupidavaks. Lihtne ja mugav kasutada.


Kasutamine:

Metsloomade mineraalsoolaplokk on efektiivne mineraalsööt igat liiki loomadele ja seda kasutatakse jahimajandites. Suuruse ja kaalu poolest sobivad soolaplokid eriti hästi veiste, hobuste, lammaste, kitsede, sigade, aga ka suuremate metsloomade söötmiseks.

Plokk tuleks asetada sööturisse või riputada üles umbes inimese õla kõrgusele, ning loomad saavad ise tarbida vajaliku koguse soola.


Pakend:                

 – 10 kg soolaplokid, mõõtmed 185x185x155 mm, ava läbimõõt 30 mm, 96 tk EURO kaubaalusel


 

Peamised keemilised näitajad:

Norm
Naatriumkloriid (NaCl) 97%
Kaltsiumkarbonaat 4,1%
Naatrium (Na) 38%
Kaltsium 0,8%
Magneesium 0,1%
Fosfor 0,0%
Sööda toidulisandid:
Tsink (tsinkoksiid) 1071 mg/kg
Mangaan (mangaan (II) oksiid) 1000 mg/kg
Vask (vaskoksiid) 1158 mg/kg
Raud (raud (III) oksiid) 503 mg/kg
Jood (kaltsiumjodaat) 102 mg/kg
Seleen (naatriumseleniit) 25 mg/kg

 

Rohkem informatsiooni leiate tootja kodulehelt: https://www.solsel.de/en/products/wild/

 

Päring

Go to Top